| Item Height | 6 in |
|---|---|
| Item Width | 54 in |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | SOLID |
| Type | Bolster |
| Features | Water Repellent, Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD107 |
| Item Length | 75 in |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | Bolster, Daybed |
| Shape | Rectangle |
| UPC | NA |
Check the listing for details. STYLE6 Mattress & Pillow Daybed Porch Swing Knife Edge Full AD107 COVERS ONLY. Color: AD107, Condition: New. Listed at 169.99 USD. Style6 Full Size Knife Edge Bolster Pillow Cushion Outdoor Slip Cover ONLY AD107. PILLOW INSERTS NOT INCLUDED. Edge Trim Cleaning: Soap clean and then rinse off with water hose. Outdoor durable! Water Repellent.