| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Benjara |
| Model | BM313143 |
| MPN | BM313143 |
| Color | Blue |
| Type | Rocking Chairs |
| Item Height | 34" |
| Item Width | 37" |
| Item Length | 28" |
| Category | Rocking Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Tim 37 Inch Rocking Armchair- Blue Polyester- Walnut Brown Solid |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Rocking Chairs |
| Compatible Brand | Benjara |
| Product | Tim 37 Inch Rocking Armchair- Blue Polyester- Walnut Brown Solid |
| Installation | Yes |
| UPC | 198288026413 |
Check the listing for details. Tim 37 Inch Rocking Armchair- Blue Polyester- Walnut Brown Solid Wood. Color: Blue, Condition: New. Listed at 377.21 USD. Relax and unwind in your living room or lounge with this rocking armchair from our Tim collection. Check out our Tim collection for more. One plush rocking chair. Check out our Tim collection for more color options.