| Type | Kids Sofa |
|---|---|
| Color | Gray |
| Brand | VEVOR |
| Item Height | 16.3 in |
| Item Length | 26.4 in |
| Item Width | 24.8 in |
| Material | 28D Sponge, 250g Flannel Glow-In-The-Dark Pattern Fabric |
| Glow-In-The-Dark Feature | Yes |
| Size | Medium |
| Half-Expanded | 26.4 x 49.0 x 12.0 in / 67 x 124.5 x 30.5 cm |
| Materials | 28D Sponge + 250g Flannel Glow-In-The-Dark Pattern Fabric |
| Maximum Weight Capacity | 44 lbs / 20 kg |
| Fully Expanded | 26.4 x 62.2 x 4.1 in / 67 x 158 x 10.5 cm |
| Seating Capacity | Single |
| Item Model Number | SF-1791 |
| Recommended Age Range | 18 Months – 6 Years |
| Zipper Type | Child-Friendly Zipper |
| Net Weight | 8.33 lbs / 3.78 kg |
| Non-Expanded | 26.4 x 24.8 x 16.3 in / 67 x 63 x 41.5 cm |
| UPC | 197988888758 |
Check the listing for details. VEVOR 3-in-1 Kids Sofa Foldable Toddler Couch Glow in the Dark Fabric M Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 60.99 USD. Multifunctional Kids Sofa: This foldable kids sofa easily transforms into a cozy nap bed, creating a dedicated play and rest space just for your little one. Whether they're reading, watching shows, snacking, gaming, lounging, or napping, this portable sofa brings both comfort and fun.