| Actual Color | Dark Blue Dinosaur |
|---|---|
| Type | Sofa Bed |
| Color | Blue |
| Item Height | 20 in |
| Item Length | 30 in |
| Item Width | 30 in |
| Material | Fabric |
| Age group | Toddler |
| Max load | 100 lb |
| Pattern | Dark Blue Dinosaur |
| Seating capacity | 1 |
| Fabric content | 100% High Density Memory Sponge |
| Assembled product height | 9.75 in |
| Items included | High Density Memory Sponge, Removable Sofa Cover |
| Cleaning, care & maintenance | Wash with water using a non-abrasive sponge |
| Theme | Kids Couch |
| Occasion | Playtime, Reading, Relaxing, Playing and Sleeping, Indoor Party |
| Character | Dinosaur |
Check the listing for details. Toddler Sofa Bed Couch 2-in-1 Convertible Dinosaur Unicorn Car Choose Your Color. Color: Blue, Condition: New. Listed at 45.95 USD. 2-in-1 Kids Couch is perfect for your little one! Easily transforming from a cozy toddler chair to a comfy sofa bed, it's ideal for reading, relaxing, playing, and napping. Sized just right for toddlers 18 months and up, it provides a safe, snug spot to unwind.