| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Compatible Battery Sizes | ag13 |
| Power Source | Battery |
| Color | Black |
| Objective Lens Diameter | 0 |
| Maximum Magnification | 0 |
| Material | Aluminum |
| Set Includes | red laser sight and batteries. |
| Item Length | 2.25 in |
| Range | 200 yards night time. |
| Reticle Color | Red |
| Reticle Type | Illuminated |
| Battery Life | 15 Hours |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 1 in |
| Model | red dot sight |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Mounting Location | Rail |
| Unit Quantity | 1 |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Weight | 3 OZ |
| Item Width | 1 in |
| Tube Diameter | 1 in |
| MPN | TR558 |
| Features | Red Laser |
| Mounting | Rail |
| Brand | Trinity |
| Type | Laser Sight |
| For Gun Type | Handgun |
Check the listing for details. Aluminum red dot sight for smith and wesson sd9ve optics home defense accessory.. Color: Black, Condition: New. Listed at 29.95 USD. Contact Us TRINITY SUPPLY INC Business Hours: Monday - Friday: 9am to 5pm Pacific Time Home About Us Feedback Contact Us Add to favorites Aluminum Red Weaver Laser With Pressure Switch On-Off. Store Home Our Feedback Ask a Question Product Description Great upgrade for any Weapon, includes batteries. Super durable aluminum construction. Connects to any weaver rail.Weaver Mount will easily clamp onto Compact and Subcompact Pistols and rifles that have a Weaver Style Accessory RailFully adjustable for Windage and ElevationOn/Off Rear Cap Switch is easily turned On or Off with your trigger fingerSpecifications:All Aluminum Construction635-655nm Red Laser Beam