| Type | Kids Reclining Chair |
|---|---|
| Color | Pink |
| Brand | VEVOR |
| Item Height | 25.8 in |
| Item Length | 22.4 in |
| Item Width | 20.3 in |
| Material | Wooden Frame + Sponge + Leather |
| Item Model Number | SX-81509 |
| Weight Capacity | 90 lbs / 41 kg |
| Style | Leather |
| Backrest Adjustable Angle | 101°-121° |
| Product Dimensions | 101° Position: 22.4 x 20.3 x 25.8 in / 56.5 x 51.5 x 65.5 cm |
| Product Dimensions: | 121° Position: 22.4 x 34.1 x 23 in / 56.5 x 86.5 x 58.5 cm |
| UPC | 197988145370 |
Check the listing for details. VEVOR Kids Reclining Chair PU Leather Toddler Recliner with Cup Holder (Pink). Color: Pink, Condition: New. Listed at 129.99 USD. Adjustable Recliner: The backrest of this kid recliner can be adjusted from 101° to 121°, allowing for a comfortable sitting or reclining angle based on your child's needs. This recliner features an adjustable backrest for customized comfort.