| Color | Red |
|---|---|
| Colormap | gray |
| MPN | US921-171V85CG0141 |
| Material | Polyester, Foam, PU, Nylon |
| Item Length | 25.5in |
| California Prop 65 Warning | ⚠ CALIFORNIA PROPOSITION 65 WARNING: WARNING: This product can expose you to substances deemed harmful by the state of California, including di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), a chemical known by the State of California to cause Cancer. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov |
| Brand | Homcom |
| Type | Massage Office Chair |
| Weight Capacity | 264lb |
| Item Height | 47.25in |
| Model | 921-171V85CG |
| Style | Office/Desk Chair |
| Item Dimensions | 25.5"W x 28"D x 47.25"H |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 28in |
Check the listing for details. Vinsetto 6 Point Vibrating Microfiber Massage Office Chair with Heat. Color: Red, Condition: Used. Listed at 91.99 USD. • Lean Back And Relax: When you're ready for a break, stretch back in this massaging office chair with a 125° backrest, or lean back and enjoy the tilt function, to take the pressure off your lower lumbar and spine.