| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Round |
| Size | Small |
| Color | Brown |
| Material | Rattan |
| Item Length | 5 in |
| Suitable For | Indoor |
| Mounting | Free Standing |
| Personalize | No |
| Brand | Handwoven |
| Type | Basket |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 4.5 in |
| Number in Pack | 1 |
| Original/Reproduction | Original |
| Theme | Boho |
| Features | With Handles |
| Handmade | Yes |
| Item Width | 5 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Vintage Handwoven Small Round Rattan Storage Basket Bowl Boho Rustic Decor 5x4.5. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 15.00 USD.