| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Round |
| Size | Medium |
| Item Length | 12-13 in |
| Suitable For | Indoor |
| Personalize | No |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 14 in |
| Number in Pack | 1 |
| Style | Farmhouse / Rustic / Cottage |
| Features | Handle |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 12-13 in |
| Handmade | No |
| Color | Natural / Light Brown |
| Material | Wicker / Rattan |
| California Prop 65 Warning | None |
| Brand | Unbranded |
| Type | Basket |
| Assembly Required | No |
| Theme | Cottagecore, Farmhouse, Rustic Charm, Easter Basket, Gathered, Vintage Inspired, Cozy Home |
| Item Weight | 12.2 oz. |
| Country of Origin | China |
| Personalization Instructions | None |
Check the listing for details. Vintage Wicker Basket w/Handle 12” Round Rustic Farmhouse Easter Gathering Decor. Color: Natural / Light Brown, Condition: Used, Made in China. Listed at 26.77 USD.