| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Oval |
| Color | Brown |
| Material | Wicker |
| Item Length | 10.5 - 12.5 in |
| Item Depth | 5 - 5.25 in |
| Suitable For | Indoor |
| Brand | refer to photos |
| Mounting | Free Standing |
| Personalize | No |
| Type | Basket |
| Unit Type | Unit |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 6.75 - 7.5 in |
| Original/Reproduction | Original |
| Theme | Lot of 2 |
| Features | Stackable, Nesting, With Handles |
| Unit Quantity | 2 |
| Item Width | 6.75 - 8.25 in |
| Handmade | Yes |
Check the listing for details. Vintage Wicker Nesting Baskets Lot of 2 Boho Rustic Cottage Country. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 22.00 USD.