| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Folding Chair |
| Department | Adults |
| Color | Black |
| Item Height | 30 in |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Frame Material | Steel |
| Style | Contemporary/Modern |
| Item Length | 18 in |
| Item Width | 18 in |
| Upholstery Fabric | Vinyl Plastic |
Check the listing for details. Vinyl Black Steel Frame Padded Folding Chair(4 PACK). Color: Black, Condition: New. Listed at 99.99 USD. These portable folding chairs will accommodate extra guests during indoor and outdoor events. - riveted steel components. Padded Seat and Back.