| Sold In Quantities Of | 75 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | 4.600 mm |
| Effective_Length | 50.00 mm |
| Outside_Diameter | 5.00 mm |
| Inch_or_Metric | Metric |
| Finish | Plain |
| Material | Carbon Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CPM-050-050-A |
Check the listing for details. Cotter Pin M5 x 50 Carbon Steel Plain ASME B18.8.6M (75 Pieces). Width: 4.600 mm, Condition: New. Listed at 34.29 USD. Dowel Pin Unhardened M10 x 45 300 Stainless Steel DIN 7 (8 Pieces). Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Grease Fittings & Lubrication. Fasteners Hydraulics & Pneumatics Grease Fittings & Lubrication Power Transmission Raw Materials Lifting Hardware.