| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Number of Items in Set | 1 |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Maximum Weight Capacity | 250 lb |
| Item Length | 21.65 in |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 42.52 in |
| Seat Height | 25.59 in |
| Personalized | No |
| Frame Material | Iron |
| Features | Adjustable |
| Room | Bedroom |
| Item Width | 20.47 in |
| Upholstery Fabric | PU |
| Set Includes | Chair |
| Backrest Height | 9.84 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Floor Chair |
| Assembly Required | No |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 18.74 lb |
Check the listing for details. Counter Height Bar Stools with Full Back-Swivel Bar Chairs for Island Kitchen. Condition: New. Listed at 81.29 USD.