| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Frame Material | Velvet |
| Collection | Bocceli |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 11057Brown-C |
| MPN | 11057Brown-C |
| Color | Brown |
| Type | Bar Stools |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 26" |
| Item Width | 16" |
| Item Length | 16" |
| Category | Bar Stools |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Meridian Furniture Bocceli Brown Velvet Upholstered Counter Stool |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Department | Bar Stools |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Bocceli Brown Velvet Upholstered Counter Stool |
| Installation | Yes |
| UPC | 647999708052 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Bocceli Brown Velvet Upholstered Counter Stool. Color: Brown, Condition: New. Listed at 240.79 USD. Ultra Luxe Brown Velvet. 460 GSM Velvet. Rich Natural Finish. Art Deco Design.