| Brand | TBvechi |
|---|---|
| Type | Table Legs |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Material | Steel |
| Process | High-temperature Baking Paint |
| Mount Type | Floor Standing, Table Mount |
| Installation Required | Yes |
| Number of Pieces | 2 |
| Tube Material Thickness | 0.8mm/0.03in |
| Each Top Mounting Plate Size | 61*8.9cm/24*3.5in |
| Each Product Height | 72.39cm/28.5in |
| Package Size | 72*65*12cm/28.35*25.59*4.72in |
| Gross Weight | 7.5kg/16.53lbs |
| Net Weight | 7.13kg/15.72lbs |
Check the listing for details. Metal Table Legs, 2pcs Table Legs, 28.5" Heavy Duty Desk Legs. Color: Black, Condition: New. Listed at 83.66 USD. Set of 2 : This set includes two table legs, making it easy to customize a table or desk with high balance and uniform styles. Gross Weight: 7.5kg/ 16.53 lbs. Its minimalist design can adapt to most desktop styles, the slightly adjustable foot pads are convenient for uneven floors, and the high-class material and excellent load-bearing capacity will give you peace of mind.