| option | Sage + Fabric + Foam |
|---|---|
| Wood Tone | Nature |
| Use Case | Primary Living Space |
| Color | Sage |
| Wood Type | Rubberwood |
| Item Length | 30.30 in |
| Brand | zhu |
| Main Color | Sage |
| Type | Accent Chair |
| Product Type | Single Box Product |
| Item Height | 34.70 in |
| Product Style | American Design |
| Filler | Foam |
| Main Material | Fabric |
| Item Width | 28.80 in |
Check the listing for details. Modern Accent Chair - Comfy Upholstered ,Retro Wood Legs & Nailhead Trim (300LB). Color: Sage, Condition: New. Listed at 249.70 USD. You can put this chair in your living room, bedroom or office. With wooden legs, the entire chair has super sturdiness and durability. Made of high-quality polyester fabric, this upholstered accent chair gives you a better seating experience.