| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Number of Items in Set | 2/4 |
| Pattern | Solid |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Set Includes | Chair |
| MPN | Does not apply |
| Item Length | 16.93" |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Solfway |
| Department | Adults |
| Type | Bar Stools |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 34.65" |
| Model | Does not apply |
| Frame Material | Wood |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Swivel |
| Room | Dining Room |
| Item Width | 18" |
| Item Weight | 41.89 Ib |
| Upholstery Fabric | Velvet |
Check the listing for details. Modern Bar Stools Set of 2/4 Swivel Counter height stools for Kitchen Island. Condition: New. Listed at 182.99 USD. Big Tall Executive Office Chair Ergonomic Leather Computer Desk Chair Heavy Duty149.99 USD 379.98 USDFree shipping61%offBig Tall Executive Office Chair Ergonomic Leather Computer Desk Chair Footrest159.98 USD 319.96 USDFree shipping50%offBig Tall Executive Task Chair Leather High Back Office Desk Chair with Footrest159.99 USD 319.98 USDFree shipping50%offBig Tall Executive Office Chair Leather Reclining Computer Desk Chair Footrest439.98 USDFree shipping24" Swivel Bar Stools Set of 2/4/6 Counter Height Stools PU Leather Dining Chair179.99 USD 359.98 USDFree shipping50%offErgonomic Mesh Office Chair High Back Computer Desk Executive Chairs Headrest79.99 USD 159.98 USD9.99 USD50%offpowered by