| Assembly Required | No |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Care Instructions | Tumble dry covers on low., Wash covers in cold water on a gentle cycle using mild detergent. |
| Color | Gray |
| Department | Kids |
| Features | Storage |
| Item Height | 4.00 in |
| Item Length | 49.50 in |
| Item Width | 20.00 in |
| Material | 100% Polyester |
| Personalize | No |
| Type | Couch |
| Unit Type | Unit |
| Upholstery Fabric | 100% Polyester |
Check the listing for details. Modular Adventure Couch Kids Soft Foam Toddler Sofa Indoor Play Furniture New. Color: Gray, Condition: New. Listed at 148.74 USD. Lily High-Sided Cat Litter Box. Discover boundless creativity and active play with the Modular Adventure Couch, specifically engineered for children aged 3 and up. Featuring durable, removable, and machine-washable covers for hassle-free maintenance, and a clever modular design that allows for compact, space-saving storage.