| Brand | worldokit |
|---|---|
| Color | Gray & Navy |
| Item Height | 25.2" |
| Item Length | 40.9" |
| Item Width | 20.5" |
| Type | Camping Chair |
| Features | Adjustable, Foldable, Portable, With Armrest, With Backrest |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Item Weight | 15.7 LBS |
| Material | Iron Frame, 600D Oxford Cloth |
| Set Includes | Chair |
| Country of Origin | China |
| Maximum Weight Capacity | 265 LBS |
| Number of Items in Set | One-Piece |
| Seat Depth | 16.1in |
| Seat Height | 26in |
| Seating Capacity | 1 |
| Seat Width | 20.1 in / 51 cm |
Check the listing for details. Portable Folding 1 PCS Camping Beach Chair with Side Table Built-in Cup Holder. Color: Gray & Navy, Condition: New, Made in China. Listed at 58.99 USD. Experience superior comfort and functionality with this 26" Tall Directors Chair, designed for both outdoor adventures and professional use. 26" Tall Directors Chair with Footrest, 4Portable Bar Height Folding Camping Chair with Built-in Cup Holder, Side Table, Storage Pocket, Gray & Navy.