| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | FOREST GREEN / BLACK |
| Item Height | 26" |
| Item Length | 14.8" |
| Item Width | 14.8" |
| Type | Counter Stools |
| MPN | SFV5032E |
Check the listing for details. Safavieh PAISLEIGH METAL COUNTER STOOL, Reduced Price 2172724058 SFV5032E. Color: FOREST GREEN / BLACK, Condition: Open box. Listed at 126.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionThe definition of comfortable chic, this Paisleigh Counter Stool flaunts an iconic look that seamlessly elevates the aesthetic of any living space. Paisleigh’s minimalist silhouette is given a lavish upgrade with a plush forest green velvet seat, making it a modern must-have. Product Details: Category:Counter StoolsColor:Forest Green / BlackContents:Wood / Fabric / Foam / MetalWood Content:Pine Wood / PlywoodFabric:VelvetFill Material:Ca FoamMetal Color:BlackMetal Type:IronDimensions (W * D * H):14.8 " X 14.8 " X 26 " Weight:8.7 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Country:ChinaSeat Dimensions (W * D * H):14.6" X 14.6" X 26.00"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved