| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | CHARCOAL / BLACK |
| Item Height | 30" |
| Item Length | 14.8" |
| Item Width | 14.8" |
| Type | Barstool |
| MPN | SFV5031I |
Check the listing for details. Safavieh PAISLEIGH METAL LEG BARSTOOL, Reduced Price 2172736585 SFV5031I. Color: CHARCOAL / BLACK, Condition: Open box. Listed at 129.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionFlaunting an iconic look that seamlessly elevates the aesthetic of any living space, this Paisleigh Barstool is the definition of comfortable chic. Paisleigh’s minimalist silhouette is given a lavish upgrade with a plush charcoal boucle seat, making it a modern must-have. Product Details:Category:BarstoolColor:Charcoal / BlackContents:Wood / Fabric / Foam / MetalWood Content:Pine Wood / PlywoodFabric:BoucleFill Material:Ca FoamMetal Color:BlackMetal Type:IronDimensions (W * D * H):14.8 " X 14.8 " X 30 "Weight:9.9 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Country:ChinaSeat Dimensions (W * D * H):14.6" X 14.6" X 30.00"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved