| Material | Metal |
|---|---|
| Brand | Serta at Home |
| Model | CR48572 |
| MPN | CR48572 |
| Color | Gray |
| Type | Loveseats |
| Style | Modern |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 32" |
| Category | Loveseats |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Serta Copenhagen 61" Rolled Arm Loveseat Sofa with Removable Cove |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Metal |
| Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Loveseats |
| Compatible Brand | Serta at Home |
| Product | Serta Copenhagen 61" Rolled Arm Loveseat Sofa with Removable Cove |
| Installation | Yes |
| UPC | 887909049237 |
Check the listing for details. Serta Copenhagen 61" Rolled Arm Loveseat Sofa with Removable Covers Pebble Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 386.99 USD. With a seat depth of 20.5" you can still relax comfortably without the sofa taking up too much space. Plus, its low-profile will make any smaller space feel open and airy, giving the freedom to mix and match with other furniture pieces.