| Features | Removable Cover, Water Repellent, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otraos danos reproductivos |
| MPN | NA |
| Item Width | 23 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 23 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | One-Piece |
| Suitable For | 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Porch Swing, 4-Seater Porch Swing, Bolster Pillow |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD107 |
| Type | Bolster |
Check the listing for details. |Slipcover ONLY| Outdoor Same Piped Bolster Pillow Slipcover Small 23"x6" AD107. Color: AD107, Condition: New. Listed at 14.77 USD. Piped Trim Small Bolster Pillow Slip Cover Only 23" x 6" AD107. COVER ONLY - DOES NOT INCLUDE INSERT. Cleaning: Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable! Water Repellent (NOT WATERPROOF).