| Color | Brown |
|---|---|
| Frame Material | Rattan |
| Department | Adults |
| Upholstery Fabric | Synthetic |
| Brand | Unbranded |
| Type | Floor Chair |
| Item Height | 40 in |
| Set Includes | Chair |
| Features | Rocking |
| Item Length | 40 in |
| Item Width | 40 in |
Check the listing for details. Synthetic rattan Rocking Lounge Chair. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 99.00 USD. Commonly known as rattan recliner rocking chair. -Cut-out handle holes in the head area for carrying or headrest padding. -Ergonomic curved shape for lounging.