| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Director's Chair |
| Frame Material | Iron and Oxford Cloth |
| Item Height | 19 in |
| Item Length | 40 in |
| Item Width | 23 in |
| Color | Black |
| Loading | 264.55lbs / 120kg |
| Feature | ESCP |
Check the listing for details. Tall Directors Chair Foldable 41" Camping Chair w/ Side Table for Camping Artist. Color: Black, Condition: New. Listed at 67.89 USD. Outdoor Sofa Set 7Pcs Weaving Rattan Garden Lounge Seat Furniture Black Embossed. The director chair is designed with 600D x 300D oxford fabric??. With a foldable footrest??. which can keep your feet comfortably secure on the chair.