| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangular |
| Size | Medium |
| Color | Multicolor |
| Material | Fabric, Wood |
| Item Length | 8 in |
| Suitable For | Indoor |
| Personalize | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Basket |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 5 in |
| Original/Reproduction | Original |
| Style | Vintage/Retro |
| Theme | Mushrooms |
| Features | With Handles |
| Handmade | Yes |
| Item Weight | 2 lb |
| Item Width | 4 in |
Check the listing for details. Vintage 1975 Mushroom Reed Basket w/ Handle & Hinged Lid Fabric Lined & Signed. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 24.99 USD.