| Sold In Quantities Of | 225 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .090 in |
| Effective_Length | 1.500 in |
| Outside_Diameter | .094 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Material_Grade | 316 |
| Finish | Plain |
| Material | 300 Series Stainless Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPS16-093-1500 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/32 x 1-1/2 316 Stainless Steel (225 Pieces). Width: .090 in, Condition: New. Listed at 24.98 USD. Cotter Pin 1/8 x 1-1/4 Carbon Steel (1000 Pieces). Cotter Pin Wedge Fast 5/16 x 3 Carbon Steel (8 Pieces). Cotter Pin 3/4 x 6 Carbon Steel (1 Pieces). Cotter Pin 3/8 x 3-1/2 Carbon Steel (35 Pieces). Grease Fittings & Lubrication.