| Brand | Costway |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Height | 40 in |
| Item Length | 23.5 in |
| Item Width | 22 in |
| Type | Folding Chair |
| Set Includes | 2 x Folding Chairs |
| Features | Sturdy steel fram, Large bearing capacity, Breathable fabric |
| Style | Modern |
| Department | Adults |
| Assembly Required | Yes |
| MPN | HEBAY631BK-2A12857 |
| Number of Items in Set | Two-Piece |
| Frame Material | Steel,Fabric |
| Size | 23.5"x22"x40"(L x W x H) |
| Mount Type | Floor |
| Seating Capacity | Up to 2 |
| Weight Capacity | 350 lbs |
| Weight | 24 lbs |
| Product | Chair |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Cushions Included | No |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| UPC | 7461758124432 |
Check the listing for details. Set of 2 Patio Folding Dining Chair Recliner Adjustable Camping Portable Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 79.99 USD. Color: Black Material: steel + fabric Overall Dimension: 23.5" (L) X 22" (W) X 40" (H) Folding Dimension: 34" (L) X 24" (W) X 2.