| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Features | Water Repellent |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| MPN | NA |
| Item Width | 39 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 80 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Suitable For | Bolster |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Color | AD103 |
| Type | Bolster |
Check the listing for details. SLIPCOVER ONLY S5 Daybed Mattress Bolster Cover Contrast Pipe Trim Twin-XL AD103. Color: AD103, Condition: New. Listed at 120.77 USD. New Document |SLIPCOVER ONLY|S5 Outdoor Daybed Mattress Bolster Pillow Cushion Cover Contrast Pipe Trim Twin-XL AD103FINAL SALE: No returns or exchangesCOVER ONLY - DOES NOT INCLUDE INSERT *** FABRIC SAMPLE IS AVAILABLE, PLEASE CONTACT US *** 1 x Mattress Cover: 80" x 39" x 6" 2 x Bolster Cover: 37" x 8" Color: AD103 PLEASE REMOVE THE COVER FROM THE BAG AND OPEN IT TO SEE ITS TRUE COLOR. THIS COLOR LOOK PEACHY WHEN IT IS FOLDED OVER ITSELF Edge Trim: Piped Edge (Contrast color) Fabric: 230 Gram Polyester UpholsteryWater Repellent *Not Water Proof*Hidden ZipperStore Pillows and Covers In Rainy Season Cleaning: Hand Wash, Spot CleanQty: 1Light ItemFINAL SALE: No returns or exchanges